Septembris – bērnu drošības mēnesis. Autokrēsliņa izvēle.

Esmu ļoti priecīga, ka Bella Baby Happy kopā ar māmiņu blogeri Paulu Rozi ir aktualizējuši šo, manuprāt, patiešām ļoti aktuālo jautājumu par bērnu drošību auto! Vairāk vari lasīt šeit.

Pavisam nesen mūsu ģimenē bija jāpieņem lēmums – kādu autobeņķīti izvēlēties savai mīļajai atvasītei! Skaidrs, ka ikviena mamma un ikviens tētis vēlas savam bērnam labāko, bet vai mēs visi patiešām zinam kā noskaidrot kas tad ir labākais?


Gribu minēt dažas lietas, kuras es ievēroju, izvēloties mūsu bērnam piemērotāko!

  • Esiet pacietīgi, mīļie vecāki, sagaidiet, kad bērns sēž stabili (neturoties, taisnu muguriņu), pirms liekat 9+ kg autokrēsliņā, sargājiet mazuļa muguriņu!

 

  • Esiet informēti! Lasiet, pētiet, prasiet draugiem un pieņemiet atbildīgu lēmumu! Nevadieties tikai pēc finansiāliem apstākļiem, jo arī labus krēsliņus var iegādāties par samērīgām summām, šoreiz nenozīmē, ka labs noteikti būs arī dārgs!
    Labs atspēriena punkts izvēlei ir ADAC (viens no vadošajiem autokrēsliņu tirgotājiem) tests – var izvēlēties gan pēc firmas, gan saņemtā vērtējuma attiecīgā gadā, gan vecuma/svara grupas! 

 

  • Ļoti silts ieteikums – dodieties uz veikalu un izmēģiniet! Ja ir iespējams – ielieciet mašīnā, lai nebūtu nepatīkami pārsteigumi, kad mašīnas jostas izrādās pārāk īsas izvēlētajam modelim 🙂


Rakstot ienāca prātā minēt kādu vārdu par piesprādzēšanos, bet es pārdomāju – nespēju iedomāties kā es varētu vest savu bērnu nepiesprādzētu! Šajā sakarā gan gribētos piebilst, ka jaunajiem tētiem, pirms braukšanas pakaļ mammai un jaundzimušajam, gan būtu vērts lieku reizi izmēģināt kā tad tas autokrēsliņš stiprinās, citādi var sanākt kāds neveikls brīdis pie Dzemdību nama! 🙂

Neaizmirstiet, ka pēc jebkuras avārijas, pat ja neviens nav cietis, autokrēsliņš ir jāmaina, jo nevar paredzēt tā iekšējus bojājumus, kas samazinātu drošību!

Lai jums labs ceļavējš un droša braukšana!

Kādā citā rakstā padalīšos ar mūsu gala izvēli!

21245687_1587488684635950_1318565988_o

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s