Ratu izvēle

Retu reizi mēģināšu uzrakstīt par mūsu izvēlēm un mūsu kritērijiem, izvēloties dažādas lietas. Šoreiz – rati.

Vēl pirms tās jaukās dienas, kad Miķeļpelīte mani sveicināja ar divu sārtu svītriņu starpniecību, es jau biju ‘uzmetusi aci’ klasiskiem ratiem, ar četriem lieliem riteņiem un lielu kulbu. Kā pēcāk atklājās – tie bija populārie Emmaljungas rati, tikai skaidri zināju, ka baltos ādas ne, jo tie ar savu popularitāti bija zaudējuši manu interesi. Vēl viena lieta, ko zinājām – jaunus nepirksim. Ne tāpēc, ka nesanāktu kapeiciņas, bet gan tāpēc, ka esam diezgan atvērti ‘bišķiņ palietoju’ tirgum un vairākkārt apmierināti ar nopirkto.

Teju vai no tās pašas sarkano strīpiņu dienas sevī iesēju to baiļu un šaubu sēkliņu – neko nepirkt pirms 30.nedēļas. Īstenībā jau muļķīgi! Labi, gluži pirms 1.skrīninga varbūt klāt gultiņu gaidāmajam brīnumam nevajadzētu, bet nu 2.trimestrī jau mierīgi var sākt visu lūkoties! Un tieši tā es darīju – ļoti ilgi ‘ķemmēju’ andeli mandeli un gaidīju tos īstos un vienīgos!

Vienā jaukā pavasara dienā ņēmām šo lietu nopietni un devāmies uz lielākajiem bērnu preču veikaliem, lai izpētītu piedāvājumu, pabraukātu un labāk iepazītu potenciālos kandidātus. Pa ceļam pētīju trotuārus – ko izvēlas Rīgas mammas un sašutu par to, ka 90% ir rati mazākiem priekšējiem riteņiem .. galīgi jocīgas tās mammas, nesaprot kas ir skaisti un kas nē 🙂 Kādi kritēriji bija sākotnēji:

 • 4 lieli riteņi, forši, ja priekšējie rotētu (zinu, zinu, ka retums),

 • +/- zināma firma, vēlams ne poļu utml,

 • Ērti, ātri un saprotami izjaucami,

 • Izjaucot kompakti, jo pagaidām mašīnas bagāžnieks nav no tiem lielākajiem,

 • Komplektācija – lietus plēve, moskītu tīkls, ratu soma utml,

 • Ietilpīga soma vai groziņš zem ratiem,

 • Lai kulba nav no tām mazākajām, jo tomēr ziemas bērniņš,

 • Lai sēžamdaļa ir pārdomāta un ērta, simpātiska, jo to tomēr izmantosim ilgāk,

 • Ratu augstums – lai ir ērti, parocīgi un nav pārāk zemu,

 • Bez šaubām – cena.

 • Un protams arī vizuālais – ļoti gribējās pelēkos vai bēšos toņos (katrā ziņā ne zaļus, dzeltenus vai oranžus :)).

Vēl viena diezgan aktuāla lieta ir svars. Tā kā dzīvojam 1.stāvā, tad manā kritēriju sarakstā nav.

Vēl esot samērā svarīgi papētīt amortizācijas iespējas ratiem, vēlams, lai ir maināma! Tagad, kad ārā sasnidzis un trotuāri ir kā amerikāņu kalniņi es saprotu kāpēc – ja pārāk ‘mīksta’ amortizācija, tad tā šūpojas, ka bērns drīzāk apvemsies, nevis izgulēsies 🙂 Bet pa taisnu trotuāru vai ja vēlme pakratīt ratus, lai actiņas atkal veras ciet – nomainam uz otru!

Un nu pēc kārtas par to kā kritēriji mainījās kā hameleona astīte !

Pēc pāris minūtēm veikalā tapa skaidra viena lieta – pirmais no kritērijiem lai iet ieskrieties, tos 4 riteņu ratus taču nevar viegli pamanevrēt! Piedodiet, Rīgas trotuāru izmantotājas – nu es saprotu kāpēc rotējoši priekšējie un ņemu savus vārdus atpakaļ. Vīrs pateica, ka ja nemainīšu domas par 4 lieliem, nerotējošiem riteņiem, viņš pēc pāris pastaigām ratus izmetīs 🙂 Un tā kā esmu plānojusi klačoties pa telefonu, kamēr Miķeļpelīte gulēs ratos – ir ļoti svarīgi, lai tie būtu ērti vadāmi! Tā kā gar jūru nebraukājam un mežā man bail no ērcēm (:D) .. Tātad – mazāki priekšējie riteņi, kas rotē!! Emmaljunga piedāvā ratu rāmi ar šādiem riteņiem, bet tas ir ļoooti zems, gluži vai uz ceļgaliem jāmetas kulbiņas priekšā 🙂 Ja taisies būt pilsētas mamma, kas pavadīs pastaigas stumjoties pa līdzenu trotuāru – iesaku!

Otrais kritērijs izčibēja, kad ciemojāmies laukos, kur devāmies pastaigā ar veseliem 3 dažādu firmu ratiem un vēl ar visiem bērniem iekšā! Tur nu vietu sirsniņā nepārprotami ‘aizsita’ Zippy. Arī Tako warrior nekāda vaina – tikai vadāmība likās smagnējāka kā mūsu favorītiem. Tā nu sāku ķemmēt andeli mandeli un lūkot pēc lietuviešu razojuma Zippy.

Tāda neliela atkāpe par to, ka jābūt uzmanīgiem lasot sludinājumus, jo ieraudzīju tieši tādus ratus kādus gribas, jau sarunāju braukt skatīties un tikai pēc tam, kad sajūsmas migliņa bija no acīm atkāpusies, ieraudzīju, ka nevis zippy, bet zipy – ar vienu p! Beigu beigās tomēr nolēmu palikt pie draugu pārbaudītām vērtībām un turpmāk lasīju divreiz, DIVREIZ! 🙂

Tā nu tomēr pienāca diena, kad ieripoja sludinājums, kurā bija rati, kas atbilda teju vai visām jaunajām prasībām – tie bija pelēki ( Silver plus ), Zippy firmas rati, ar mazākiem, rotējošiem un tomēr nobloķējamiem riteņiem, ar somu ratu apakšā, kur manam kaķim Mimim reizēm pavizināties (nu, vai citreiz iepirkumiem), ar 2 amortizācijas variantiem, augsti, ar samērā ietilpīgu kulbu, ērtu, simpātisku un pārdomātu sēžamo daļu, 3 in 1 – tātad arī autokrēsliņš, viegli tīrāmi un kolosāli manevrējami! Vienīgais minuss – ratu soma nešķiet īpaši simpātiska, bet nu tas jau galīgs gaumes variants. Bonusā garantija vēl gadu!

IMG_20160930_234608.jpg

Te mans mīļais Mimis iemēģina ratu maisu. Drīkstot likt 4 kg un Mimis ir tieši 4 kg – viņam veicas!

2 domas par “Ratu izvēle

  • Es pirku lietotus un iepatikās/atradu Zippy silver plus! Šobrīd vizinu Miķeli X lander X move ratos un gribētu pilnīgi apgāzt visus mītus par poļu kvalitāti, jo šie rati arī ir super! Arī pirku lietotus, nav jaunākais modelis, bet nevaru atrast neko, ar ko nebūtu apmierināta! Tieši maniem kulbiņa šķiet mazāka kā, piemēram, Zippy, bet arī jāskatās kad dzimst bērniņš, jo mans oktobrēns tika pārlikts sēžamajā daļā jau 6 mēnešos – bija pavasaris, sākās kašķi kulbiņā, gribējās kaut ko redzēt! 🙂

   Patīk

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s